CORONA VİRÜS (covid-19) Nedir?

CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) NEDİR ?

Corona virüs Türk adı ile korona virüs (covid-19) solum yolu ile bulaşan bir hastalıktır. Solum yolu yani, çok kısa zamanda geniş insan kitlelerine ulaşıp, bulaştığı hemen hemen herkesi hasta edebilecek bir bulaşma yöntemi kullanmaktadır. Çin’de ortaya çıkmış olduğu öngörülen bir Virüstür. Global dünya’da PANDEMİ düzeyinde güvenlik önlemleri aldırabilecek kadar tehlikelidir.

CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) İlk Nasıl Çıktı?

Çin, çok çeşitli besinlerin (hayvan,yılan,böcek,köpek vb.) sıklıkla ve yoğun bir biçimde tüketildiği, dünyanın en kalabalık ülkesi konumunda olduğu için, aslında hayvanlarda bulunan ve hayvanların taşıdığı bazı mikropların insana bulaşma imkanını sunmaktadır. Bu mikropların bazıları zaten hayatımızda yaşamını sürdürürken, bazıları da yeni türeye bilmektedir. insanın bu mikroplardan bazılarına bağışıklığı bulunurken, bazılarında bu durum yoktur. yani virüs hastalanma potansiyeli olan herkesi hasta edebiliyor. Ankara Oto Kiralama firmalarından Olan Sevgi Oto Kiralama yetkilisi, “Dünya düzeyinde olan corona virüs covid-19 insanlara bulaşması en tehlikeli virüs olma özelliği, dayanıklılığı yüzünden bulaşma süresinin uzaması büyük bir risk oluşturmaktadır.” dedi. Burada herhangi bir mikrobun herkesi hasta edemeyeceğini, sadece belli kişilerin hastalandığını ve yine bağışıklığı güçlü olamayanların (zayıf /düşkün/Yaşlı/ Kronik rahatsızlığı olan) bu hastalığa daha da ağır yakalandığını bilmek lazım dedi.

CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) ve Araç Kiralama Sektörü

Türkiye’de ilk resmi CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) vakası 11 Mart 2020 tarihinde açıklanarak kayıtlara geçmiştir. Bu CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) vakaları açıklandıktan sonra TC Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve TC Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA ve Bilim Kurulu tarafından yapılan toplantılar ve alınan kararlar belirli günlerde Sayın Bakanımız Fahrettin KOCA‘ nın televizyonlara çıkarak tüm kayıtları, vakaları, testleri, ölüm oranlarını, şeffaf hizmet prensibi ile açıklamıştır. Araç Kiralama Sektörünün cam damarı olan şehirler arası yolculuk, Bilim Kurulu‘nun almış olduğu veya Alacağı kararlar neticesinde 31 Büyükşehir’ ve Zonguldak iline giriş- çıkış yasakları ile ağır bir yara almıştır. ÖNCE SAĞLIK prensibi ile yola çıkan Ankara Oto Kiralama firmalarından Olan Sevgi Oto Kiralama “bu süreçte geçecektir TÜRK MİLLETİ her zaman olduğu gibi bugün de gereken fedakarlığı yapmaya hazırdır.”

CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) ve EKONOMİ!

CORONA VİRÜS – KORONA VİRÜS (covid-19) Ekonomi’ yi ele alacak olursak ne yazsak azdır. Kapanan işyerleri, Sokağa Çıkma Yasakları, Ücretsiz izine ayırılan personeller, işinden çıkarılan işçiler yazmaya başlasak eminim bir kitap yazabiliriz Bu süreç ile ilgili. Arabamı kiraya vermek istiyorum, diye düşünen kalabalık her geçen gün artmakta diyen Ankara Oto Kiralama firmalarından Olan Sevgi Oto Kiralama” İnsanların evine artık daha fazla gelir kaynağı sokmak için ekstra çaba gösteriyorlar” dedi. Yaşanılan bu süreç ile ilgili en etkili bilgiyi, korunma yöntemlerini, acil durumda yapılması gerekenler vb. Durumlar için E-Devlet portalında oluşturulan linkler ile veya TC. Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.