BAYAN ARAÇ KİRALAMA ANKARA !

Bayan Araç Kiralama Ankara!

Türkiye’de kadınlara karşı trafikte yaratılan “kötü kadın şoför” imajı aslında çok yanlık olmasına rağmen halen popülerliğini korumaktadır. Kadınlar trafikte gösterdikleri dikkatle aslında olması gereken sürüş tekniğini uygulayıp, var olan tabuları yıkmaktadır. Ankara Oto Kiralama Firmalarında olan Sevgi Oto Kiralama Bu konudaki görüşlerini bu makalede dile getirmektedir.

Ankara Oto Kiralama Firmalarında olan Sevgi Oto Kiralama ile tüm bayanlarımızın kullanması dileği ile her bütçeye uygun kiralık araç, dizel kiralık araç, otomatik vites kiralık araç ve rent a car kaskolu kiralık araçlar ile 7/24 hizmetinizde olmaktan mutluluk duymaktadır.

İşte Türkiye’de Hakkı ile Şöförlük yapan 4 Bayan Şöför Hikayesi!

23 Yıllık Kadın Şoför

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediyesi’nde şoförlük yapan Merdiye Atasoy 23 yıldır otobüs, kamyon, minibüs ve otomobil kullanarak ailesinin geçimini sağlıyor. Lise öğrencisi kızıyla yaşamını sürdüren Atasoy, evininin geçimini sağlamak için dört elle sarıldığı direksiyonuyla evine ekmek götürüyor.

Geçtiğimiz günlerde gazetelere röportaj veren Merdiye Atasoy, “Kadın olarak bizlerin yapacağı hatalar affedilmez, unutulmaz. Erkek yapınca hoş görülüyor, kadın yapınca daha farklı algılanıyor” diye konuştu.

Adana’nın Sevilen Yüzü

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 25 yaşındaki Arzu Keklik Adana’nın karmaşık trafiği arasında görevini laiki ile yerine getiriyor. 

Saat 06.00’da ilk seferine çıkan Keklik, ilk yolcularını ”günaydın” diyerek karşılarken, yolcular da gülümseyen bir yüzle güne başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Mersin’in İlk Kadın Şoförü

Mersin’in Mezitli ilçesinde taksicilik yapan 46 yaşındaki Suzan Temurtaş ise Mersin’in ilk kadın taksi şoförü olarak biliniyor. Evli ve 3 çocuk sahibi olan Temurtaş mesleğini en az erkekler kadar iyi icra etmesi ile tanınıyor.

Kadın Müşteriler Tarafından Artık En Çok Tercih Edilen Şoför

Antep’te 1 buçuk yıldır ticari taksi şoförlüğü yapan Gülay Gönülalan, kendisini yadırgayanlara aldırmadan kararlı duruşuyla kendini kabul ettirmiş. Gönülalan, özellikle kadın müşteriler tarafından artık en çok tercih edilen şoför.

Burcu Çetinkaya Farkı

Türkiye’nin yakından tanıdığı kadın şoförlerden Burcu Çetinkaya 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile Otomobil sporları kariyeri başladı. Bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu. 2005 yılında yapılan Fiat Rallisi’nde yine 3. Oldu. Ardından Kocaeli Rallisi’nde Bayanlar 2’ncisi, Beykoz Rallikrosu’nda 5’nci oldu. 2005 yılında Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına da katıldı, bayanlar 1’nciliğini kazandı.

Trafikte Saygı Çerçevesinde İlerleyin

Trafikte ön yargılara değil bireylere saygıya yol verin. “Kadınlar araba kullanmasa trafik diye bir şey olmaz!” ,  “çalışmasın, evlerinde çocuk baksın”, “Hıh, kadın işte!” gibi cümleleri kullanmayın! Trafikte kadın-erkek her bireye saygı gösterin ve ön yargıları geride bırakın.