RENT A CAR KASKOLU ARAÇ KİRALAMA!

Rent A car Kaskolu Araç Kiralama!

Rent a Car Kaskolu Araç Kiralama yapmak istiyorsanız, öncelikle rent a car kaskosu nedir? Avantajları nelerdir, dezavantajları nelerdir? hepsini bu makalemizde okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Rent A Car Kaskosu nedir?

Rent a car kaskosu, işini hakkıyla yapan merdiven altı diye tabir edilen şekilde iş yapmayan, araç kiralama firmalarının yaptırdığı, hatta bizce mecburi olduğu kasko türüdür.

Hangi Araçlarda Rent A Car Kaskosu Olmalıdır?

Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi işini layık olduğu şekilde yapan Araç kiralama firmalarında bulunan araçların tamamı Rent A Car Kaskosu yapılması gerekmektedir. Ayrıca Oto Kiralama başlı başına bir ticari işletme olduğundan dolayı ve Kiralık Araç ta bu işletmenin çalışanı olduğuna göre Tüm Kiralık Araçlara rent a car kaskosu yapılması gerekmektedir. Ankara Araç kiralama Firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama “Filomuzdaki tüm kiralık araçlarımıza rent a car kaskosu yaptırıyoruz” kaskosuz ve bakımsız araçları yola çıkartmıyoruz

Peki Araba Kiralama Firmaları Neden Rent A Car Kaskosu Yaptırmıyor?

Peki, neden araba kiralama firmaları neden rent a car kaskosu yaptırmıyor? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Cevabım şu şekilde yer almaktadır ; Kiralık Araç sürücüsünün sürekli değişmesi sebebi ile kaza, hırsızlık vb riskinin fazla olması neticesinde normal şahsi kaskoya göre rent a car kaskosu fiyatı ile bireysel kasko fiyatı arasında neredeyse uçurum diye tabir edilebilecek farklar çıkıyor. Öncelikli sebep maalesef bu.Araç kiralama Firmalarından olan Sevgi Oto KiralamaFilomuzdaki tüm kiralık araçlarımıza rent a car kaskosu yaptırıyoruz”

Rent A Car kaskosu olmayan Kiralık Araç ile başımıza gelen bir kaza sonucu ne yaşanılabilir?

Rent a car Kaskosu olmayan kiralık araç ile başınıza gelen bir kaza sonucunda ne yaşanabilir dersek, rent a car kaskosu olmayan kiralık araç ile meydanda gelen basit bir kazada bile (büyük kazayı siz ona göre hesaplayın) sigorta firması eksperleri öncelikle rapor tutmayarak aracın kiralık araç olup olmadığını iyice araştırmaktadır. malum oto kiralama sektörü önlenemez bir hızla büyümeye devam ederken kazalar da bununla beraber artış göstermektedir. Bu da sigorta eksperlerini daha da titiz bir araştırmaya itmektedir. Rent a car kaskosuz bir kiralık araç ile kaza yaptınız ve sigorta şirketinin eksperi de bu aracın oto kiralama aracı olduğunu tespit etti. BU ESNADA SİGORTA ŞİRKETİNİN OLUŞAN HASARI ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ORTADAN KALKMAKTADIR. Yani masraf komple size ait olacaktır. Bunun nedeni ise ticari amaçla kullanılan bir araca bireysel kasko yapılmasıdır. Rent a car kaskosuz araçların uğrayacağı hasarlarda sadece aracın ruhsat sahibi, birinci derece akrabaları, ruhsat sahibi bir şirket ise sadece işyeri sahibi ve SSK’lı çalışan personelleri yararlanabilmektedir. Siz Araç kiralama yaptığınızda bu kurallara uymadığınız için TÜM YÜKÜMLÜLÜK VE OLUŞAN MASRAFLAR ARAÇ KİRALAMA YAPAN ŞAHIS TARAFINDAN ÖDENİR.Araç kiralama Firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama “Filomuzdaki tüm kiralık araçlarımıza rent a car kaskosu yaptırıyoruz” bu yüzden bu tür sorunlara kapımız kapalı dedi.

Siz de Rent A car Kaskolu ve Full bakımlı araç kiralama yapmak istiyorum derseniz; Araç kiralama Firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama ile irtibata geçebilirsiniz.