Araç Kiralama için yaş sınırlaması var mıdır!

Araç Kiralamada Yaş Sınırı Var mı?

Araç Kiralama da yaş sınırı var mı sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Ankara Oto Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara sizler için hazırladığı bu makalede bu konu hakkında sizlerle tüm bilgi birikimini paylaşmaktadır.

Araç Kiralama hizmeti, ülkemizde son on yılda gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Bundan önce de Rent a Car hizmeti var olsa da bunlar çok sınırlı bir kitleye seslenen ve ülke geneline yayılamayan bir organizasyon şeklinde sınırlı kalmıştır. 1980’lerde turizm, havayolu taşımacılığı alanında çeşitliliğin ve talebin artmasıyla bu iki alanla yakından bağlantılı olan Rent a Car sektörünün de canlanmasına, gelişmesine, organizasyonel hale gelmesine ve çeşitlenmesine neden olmuştur. Gelelim bugüne.

Günümüzde hemen her ilçede hatta bazı köylerde bile Rent a Car ofisleri var. Global markaların ofisleri ya da yerel ofisler Rent a Car hizmeti sunuyor. Bulunduğunuz yerde özellikle kentin işlek caddelerinde çok sayıda Rent a Car ofisine rastlayabilirsiniz. Bu ofislere uğrayarak Araç Kiralama yapmak istediğinizi belirttiğinizde size gerekli prosedürü anlatırlar. Ancak biz, TOKDER üyesi olan Ankara Araç Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara , güvenmenizi ve süreci online olarak tamamlamanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan Araç Kiralama için gereken şartlar neler?

Araç Kiralama için Gereken Şartlar Neler?

Ankara Araç Kiralama firmalarından Sevgi Oto Kiralama Ankara olarak bir otel odası kiralamak, ev kiralamak, ofis kiralamak için olduğu gibi Araba Kiralama için de bazı şartlar söz konusu. Bu şartlardan ilki bir ehliyet sahibi olmanız. Söz konusu ehliyetin en az 2 yıllık olması ve sizinde 22 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Araba Kiralama da istenen diğer evraklar bir araç kiralama sözleşmesi ( Ankara Oto Kiralama firmalarından Sevgi Oto Kiralama verecektir), ehliyetiniz, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınızdır.

Araç Kiralamada yaş sınırı var mı?

En az 2 yıllık ehliyetinizin olması ve 22 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Aslında pek çok Rent a Car firması 19-21 yaş aralığına da Araç Kiralama hizmeti sunar. Burada yine en az bir yıllık ehliyet şartı ile Sgk çalışanı olmak aranır ve Genç Sürücü adı altında bir paket ile Araba Kiralama yaparsınız. Yani 19-21 yaş aralığında ve ehliyeti 1 yılı doldurmuş kişiler Sgk durumlarına göre Genç sürücü ücreti ödeyerek Oto Kiralama yapabilirler. Ankara Oto Kiralama firmalarından Sevgi Oto Kiralama olarak bu ücreti ödemek istemeyen kişilerin en az 2 yıllık ehliyeti , Sgk sının olması, herhangi bir suçtan aranıyor olmaması gerekmektedir.

Özetle araba kiralama şartları ile ehliyet sahibi olmak, söz konusu ehliyetin 2 yılını doldurmuş olması ve aracı kiralamak isteyen kişinin 22 yaşından büyük olmasıdır. Uygun fiyata Oto Kiralama yapmak için Ankara Oto Kiralama firmalarından Sevgi Oto Kiralama internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.