Kaza veya Arıza Durumunda Ne yapmalıyım?

Kiraladığım Araçla Kaza Yaptım, Ne Yapmalıyım?

Kiralık Araç ile herhangi bir arıza ya da kaza meydana geldiğinde lütfen aracı teslim alırken size verilen acil telefon numaralarını arayarak hemen konu ile ilgili olarak Ankara Araba Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara ile irtibata geçiniz.

Trafik kazası olması durumunda polis zaptında tutulmuş olan kaza raporlarının ve gerekli olan tüm evrakların ( ruhsat, ehliyet v.b. gibi) 24 saat içerisinde tedarikçi firmanız olan Ankara Araba Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara ya ulaştırmanız gerekmektedir.

Eğer trafik kazasında Kiralık Araç kullanan kişi kusurlu değil ise ve Kiralık Araç 24 saatten fazla bir süre içinde onarım gerektiriyorsa, sözleşme koşullarına uygun ve müsaitliği bulunan bir muadil araç temin edilir. Ankara Araç Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara gerek yol yardımı ile gerekse de asist araç ile 7/24 hizmetinizdedir.

Önemli : Araç Kiralama şartlarındaki kasko ve sigorta kapsamında yer alabilmek için tüm sorunlu şartları sağladınızı kontrol ediniz.

Bir kaza oluşması durumunda, kiraladığınız aracı yerinde hareket eetirmeden, Ankara Araba Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara ile irtibata geçmelisiniz.

Yaralanmalı bir kaza değilse, kaza tespit tutanağı doldurarak, kazaya karışan diğer araçla birlikte rapor tutmanız gerekir. Ayrıca, en yakın sağlık merkezinde alkol ölçümü yaptırmalısınız. Kasko gereksinimleri gereği kaza esnasında kesinlikle Alkol muayenesi ve POLİS kaza raporu tutlması gerekmektedir.

Yaralanmalı, çoklu aracın karıştığı ve ya tek taraflı bir kaza ise en yakın yerel trafik polisi/jandarma görevlisini kaza yerine çağırarak rapor tutturup, alkol raporunu almalısınız. Ayrıca, kayıt için bu olayla ilgili bütün belgelerin birer kopyasını almanızı öneririz.

Ankara Araba Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara, mümkün olan en kısa sürede yol yardım ekibini kazanın olduğu yere gönderip kiralık aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlar. Kiralayanın kusurlu olmadığı durumlarda yeni bir Kiralık Araç

Ankara Araba Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama, mümkün olan en kısa sürede yol yardım ekibini kazanın olduğu yere gönderip kiralık aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlar. Kiralayanın kusurlu olmadığı durumlarda yeni bir kiralık araç tahsis edilmektedir.

Kiraladığım Araç Arıza Yaptı, Ne Yapmalıyım?

Aracı hiç hareket ettirmeden tedarikçi Rent a Car firmanız olan Ankara Araba Kiralama firmalarından Sevgi Oto Kiralama Ankara ile size verdiği acil telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Tedarikçi Rent a Car firmanız olan Ankara Araç Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara bulunduğunuz lokasyonun uzaklığına göre değişecek bir zaman içinde aracın arızasının giderilmesi için yol yardım ekibini yönlendirecektir. Aracın arızası kısa süre içerisinde giderilmemesi halinde kiraladığınız aracın yerine yeni bir Kiralık Araç verilecektir.

Ankara Araç Kiralama firmalarından olan Sevgi Oto Kiralama Ankara olarak şimdiden kazasız, arızasız ve keyifli sürüşler dileriz.